Birleşik Metal

SCANA - BİRLEŞİK METAL İŞBİRLİĞİ

Scana

Scana’nın Björneborg’da dövme tarihçesi çok eskiye dayanır. İlk dövme 1656 yılında yapılmıştır.

O tarihten beri Björneborg yüksek dövme kalitesi ile ünlenmiştir. Scana Steel Björneborg şu an Avrupa’nın lider ağır açık dövme üreticilerinden biri konumundadır.

Scana

Firma kendine ait tesisinde elektrik ark ergitme, vakum oksijen ve vakum argon degassing ergitme uniteleri, “3600/4500” ton pres kapasitesi, ısıl işlem fırınları ve full ekipmanlı tornalama ve kabuk soyma bölümü ile son derece modern bir dövme firması olarak konumlanmıştır. Scana Steel Björneborg’un sahip olduğu sertifikasyonlardan bazıları söyledir: ISO 9001, ISO 14001, ABS, RINA, DNV-GL Approval of Manufacturer, Approval BV Manufacture, Bureau Veritas Marine Classification Mode, DNV Manufacturing Survey Arrangement, Lloyds Classification Forgings, Lloyds Classification Steelmaking and Semi-finished Products, PED Inspecta, GL Material Manufacture.

Scana

Yıllık üretimi 95.000ton olan Scana Steel Björneborg, 4-75ton arasında değişen 45 farklı ingot ölçüsüne sahiptir.

Scana

Firma 45 ton ve 24 metreye kadar dövme yapabilmektedir. Takım ve yüksek performans çeliklerinin yanısıra, petrol ve gaz edüstrisi olmak üzere, gemicilik, enerji ve ağır iş makinalarının da olduğu geniş bir sanayiye hitabeder.

Scana

Scana Grubunun bir üyesi olan Scana Steel Björneborg’un, kapsamlı kaynak ve uzmanlığı bulunan grup firmalarına da erişimi vardır.

SODERFORS - BİRLEŞİK METAL İŞBİRLİĞİ

Soderfors

SODERFORS STEEL AB dünyanın en saygın yüksek alaşımlı özel çelik üreticilerinden biridir. İsveç’in Söderfors şehrinde çeliğe sıcak şekil verme ve ısıl işlemin çok eski bir tarihi vardır. Bu bölge 1676’dan beri yetenekli demirci ustalarının yüksek kaliteli ürünleri ile meşhurdur.


Bugün Stockholm’ün kuzeyinde yer alan Söderfors Steel, çok iyi tanınan bir çelik üreticisi konumundadır. Dövme, hadde, ısıl işlem ve tornalama üzerine kapsamlı tecrübesi ile yüksek alaşım ve yüksek saflıkta çelikler üzerine uzmanlaşmıştır.

Soderfors

Hadde bar ve profilerden, açık kalıp dövme parçalarına geniş bir seçenek olanağı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda dövme, hadde, ısıl işlem, tornalama, analiz, kesim, özel işaretleme ve paketleme gibi hizmetleri de “firmaya özel projeler” kapsamında sunabilir.

Soderfors

Firma kendine ait tesisinde, dövme kısmında 580mm çapa kadar dövme; esnek ve gelişmiş hadde tesisinde ise, en karmaşık simetrik ve asimetrik şekillere sahip çizimlere uygun haddeleme yapabilmektedir. Dünyada takım çeliğini profil olarak üretebilen iki firmadan biridir. Gaz yürür kirişli fırını, 4 tezgahlı orta kesit haddehanesi, 4 tezgahlı sıralı haddehane, soğutma ızgarası ve kesim istasyonu ile 12-75mm çap yuvarlak bar ve 5-55mm kalınlık, 20-230mm genişlik lama üretmektedir. Wicon simulasyon programı ve PLC sistemleri ile ardışık haddelemeleri optimize eder. Isıl işlemi ISO 10423:1994-E ve NORSOK M-650 sertifikasyonlarına sahiptir.

Soderfors

Duplex ve Super Duplex ile Toz Metal’de üretmektedir. Toz metalurjik takım çeliğini “Super Clean – Super Toughness” standardında üreten Soderfors Steel, 10-580mm çap bar ve 400*500*2100mm blok üretebilmektedir. Özellikle frezeli bloklarda ekonomik çözümler ve stok esnekliği sağlamaktadır. Kesme ve soğuk iş uygulamaları için çok geniş seçenekler sunar.

Soderfors

Özellikle Enerji, Petrol/Gaz ve Çelik alanında faaliyet göstermektedir. Dünya lideri sistem tedarikçileri, komponent tedarikçileri, çelik üreticileri ve makina üreticileri ana müşterileridir. Toplam satışının 50%’sini Avrupa, Japonya ve Abd pazarlarına ihraceder.